چرا صادرات دارو به کنیا اهمیت دارد؟

صنعت داروسازی یکی از صنایع اساسی و حیاتی در هر کشور است که رونق بسیاری به اقتصاد کشور می بخشد اقتصاد کنیا کشوری در شرق آفریقا نیز با توجه به جمعیت جوان و رو به رشدی که دارد نیاز شدید به دارو در کشورش را احساس می کند و صادرات دارو به این کشور اهمیت زیادی دارد.

وجود نیازهای بهداشتی و پزشکی زیاد در کنیا باعث شده تا صادرات دارو به این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد بیماری های مختلفی که در این منطقه شایع است نیازمند تأمین داروهای متنوع و افزایش توان دفاعی بدن افراد محلی هستند.

از این رو کارشناسان بازرگانی و تجارت بین الملل در حوزه داروسازی معتقدند که توسعه صادرات دارو به کنیا می تواند یک فرصت بزرگ برای توسعه کسب و کارهای داروسازی در این منطقه باشد.

 

صادرات دارو به کنیا

 

با توجه به اینکه کنیا یک کشور در حال توسعه است تکنولوژی های پزشکی و داروسازی نیز در حال پیشرفت است بنابراین ارائه محصولات دارویی نوین و با کیفیت به بازار کنیا می تواند مزیت رقابتی بزرگی برای شرکت های داروسازی فراهم کند همچنین همکاری با سازمان های بهداشتی و داروسازی محلی در کنیا می تواند راهی موثر برای ورود به این بازار باشد.

رشد شرکت های دانش بنیان دارویی در ایران

کشور ما ایران با وجود تحریم های اقتصادی و تلاش های زیاد در جهت رشد شرکت های دانش بنیان، پزشکی و دارویی توانسته به بازارهای بین المللی راه پیدا کند که این نتیجه چندین ساله 100 دانشگاه، 10 هزار استاد عضو هیأت علمی، 3 میلیون دانشجو در مقاطع ارشد و دکترا، 200 شرکت سرمایه گذار، 200 شتاب دهنده، تقریبا 50 پارک فناوری و حدود 300 مرکز رشد بوده است.

 

صادرات دارو به کنیا

 

کشورهای ایران و کنیا جزو کشورهای در حال توسعه بوده و به دنبال ارتقای روابط تجاری و اقتصادی خود هستند و تبادلات تجاری خود را حدود 10 برابر افزایش داده اند.

با توسعه زیرساخت های مربوط به حمل و نقل، اصلاح و ایجاد تعرفه های جدید، فعال کردن خطوط هوایی یا کشتیرانی، اصلاح ارتباطات پولی و بانکی تعاملات تجاری بین ایران و کنیا افزایش پیدا می کند.

به طور کلی صادرات دارو به کنیا یک فرصت بزرگ برای کسب و کارهای داروسازی در نظر گرفته می شود ارائه محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای مورد نیاز این کشور می تواند به توسعه بازار و افزایش درآمد شرکت های داروسازی منتهی شود.

از این رو توجه به بازار کنیا و ایجاد روابط تجاری مستمر با این کشور می تواند موفقیت و پیشرفت بیشتر در عرصه صادرات دارو را فراهم آورد.

 

صادرات دارو به کنیا

 

مواجه با موانع صادرات دارو به کنیا

برخوردهای اولیه با موانع ممکن در راه صادرات دارو به کنیا می تواند به شرح زیر باشد:

1. موانع مربوط به تأیید محصولات: یکی از موانع اصلی در راه صادرات دارو به کشورهای دیگر، اختلافات در استانداردها و مقررات بهداشتی مورد نیاز است بنابراین برای ورود به بازار کنیا شرکت های داروسازی باید محصولات خود را مورد تأیید محلی قرار دهند و با مقررات بهداشتی و دارویی این کشور آشنا شوند.

2. موانع مربوط به امنیت و پایداری: برخی از مناطق در کنیا به دلیل وضعیت امنیتی ناپایدار و وقوع اعتراضات و ناامنی ها ممکن است ریسک امنیتی برای کارگزاران تجاری به وجود آورد این موضوع نیازمند بررسی دقیق و برنامه ریزی صحیح جهت حفظ امنیت تاجران و محموله ها است.

 

صادرات دارو به کنیا

 

3. موانع مربوط به تجربه بازار: ارتباط مستقیم با بازار و اطلاعات جامع درباره عادات مصرفی، تقاضاها و رقبای موجود در بازار کنیا امری بسیار حیاتی برای موفقیت در صادرات دارو به این کشور است بدون شناخت صحیح بازار و ارتباط موثر با نهادهای مربوطه احتمال عدم موفقیت در راه صادرات بالاست.

مشخص است که صادرات دارو به کنیا یک فرصت عظیم با توجه به نیازهای بهداشتی و پزشکی آن کشور است با این حال برای موفقیت در این حوزه شرکت ها باید با موانع محتمل روبرو شوند و برنامه ها و استراتژی های قوی تدوین کنند.

instagram (1)
whatsapp (1)
telegram (1)
linkedin (1)
facebook (1)
ایتا-removebg-preview
روبیکا-removebg-preview
بله-Photoroom.png-Photoroom

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *